Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny oraz certyfikowany specjalista terapii uzależnień i współuzależnienia
Lekarz psychiatra
Pedagog resocjalizacyjny, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, profilaktyk
Specjalista Psychoterapii Uzależnień
Psycholog, psychoterapeuta, terapeuta dziecięcy
Psycholog, psychotraumatolog, dyplomowana psychoterapeutka tańcem i ruchem DMT (Dance Movement Therapy), w trakcie kursu z Analizy Ruchu wg Kestenberg (Kestenberg Movement Profile), terapeutka Kids’ Skills, dyplomowana trenerka warsztatów i szkoleń.
Psycholog, Psychoterapeuta w trakcie szkolenia.
Dietetyk kliniczny i sportowy
aleksandra.hofman@pozbierajmysli.pl
Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie oraz Szkoły Pyschoterapii Poznawczo – Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Stale biorę udział w konferencjach oraz szkoleniach rozwijających moje umiejętności zawodowe oraz specjalistyczną wiedzę. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Pracuję z dorosłymi osobami uzależnionymi od środków psychoaktywnych tj. alkohol, narkotyki, leki jak i z osobami uzależnionymi behawioralnie, osobami współuzależnionymi oraz z syndromem DDA.
Jako certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny zajmuję się również udzielaniem specjalistycznej pomocy psychologicznej osobom doświadczającym różnych trudności. Pomagam pacjentom radzić sobie ze stresem, życiowymi kryzysami, trudnościami z doświadczaniem nieprzyjemnych emocji. Pracuję nad odbudowywaniem asertywności, poczucia własnej wartości.
Oferuję pomoc w zakresie leczenia zaburzeń tj.:
Narzędzia terapeutyczne i wiedzę psychologiczną wykorzystuję również w pracy warsztatowej i szkoleniowej z firmami.
Doświadczenie kliniczne zdobywałam m.in. na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Szpitala HCP w Poznaniu, Poradni Leczenia Uzależnień, Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień czy Oddziale Całodobowym Psychiatrycznym w Szpitalu „Medison” w Koszalinie. Obecnie prowadzę samodzielną praktykę psychoterapeutyczną.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej im. Prof. Zdzisława Bizonia
Zależy mi na tym, aby Pacjenci w moim gabinecie czuli się bezpiecznie oraz komfortowo.
Zapraszam!
radoslaw.lepka@pozbierajmysli.pl
Lekarz, specjalista psychiatrii. Zajmuje się problemami zdrowia psychicznego, w szczególności zaburzeniami lękowymi oraz uzależnieniami od substancji chemicznych, jak i behawioralnymi.
Interesuje się także historią myśli ludzkiej oraz teoriami rzeczywistości.
Oferuje konsultacje psychiatryczne również w języku angielskim.
Absolwentka kierunku pedagogika resocjalizacyjna z kryminologią na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz Szkoły dla Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień Care w Broku, a także kierunku ze specjalizacją Hospitality Business Management na Uniwersytecie SheffieldHallam w Wielkiej Brytanii, pracuje także w języku angielskim. Odbyła wiele szkoleń poprzez Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień w Poznaniu, między innymi technika pracy narzędziem EMDR (Eye Movement Desentization and Reprocessing) jak i technika pracy wokół problemów emocjonalnych metodą w podejściu EFT (Emotional Focused Therapy). Ukończyła także szkolenie terapeutyczne dla osób mających problem z pornografią i kompulsywną seksualnością oraz zjawiskiem chemsexu w społeczności MSM. Certyfikowany realizator Programu Ograniczania Picia. Certyfikowany realizator programów profilaktyki uniwersalnej „Unplugged” oraz profilaktyki wskazującej „Fred goes Net” dla młodzieży.
Pracuję głównie z:
Pracuję w podejściu redukcji szkód i narzędziem dialogu motywującego. Bez względu na wybór celu terapii – czy będzie to abstynencja, czy kontrolowanie używania substancji, liczy się dla mnie przede wszystkim poprawa jakości życia pacjenta. Każda osoba jest traktowana indywidualnie, wspólnie ustalamy program i cel terapii skupiając się na potrzebach pacjenta, biorąc pod uwagę różnorodność i unikatowość doświadczeń ludzkich. Ważne jest dla mnie w pracy z drugim człowiekiem jest tworzenie relacji terapeutycznej w oparciu o szacunek i bezpieczeństwo. Towarzyszę pacjentom w ich trudnościach i cierpieniu z troską i empatycznym wsparciem. Wierzę, że każdy posiada zdolności i zasoby do samorozwoju, swoim wsparciem i motywacją próbuję je wzmocnić.” Próbuję widzieć świat, takim, jaki widzi go pacjent” (I. Yalom) i mu w nim towarzyszyć.
+48 886 727 977
malgorzata.tomaszewska@pozbierajmysli.pl
Jestem osobą z „sercem na dłoni” – oddaną swoim pacjentom, życzliwą i kompetentną, nie oceniam. Prowadzę zarówno psychoterapię indywidualną, jak i grupową, tradycyjnie „twarzą w twarz”, jak i on-line. Przyjmuję pacjentów również w weekendy (soboty). Specjalizuję się w psychoterapii pacjentów uzależnionych od alkoholu, leków, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, w uzależnieniu od czynności (uzależnienie od hazardu, Internetu, gier, telefonu, komputera, zakupoholizmu), w profilaktyce uzależnień (czyli zapobieganiu uzależnieniom) oraz w psychoterapii DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików) i osób współuzależnionych.
Znam smak ciężkiej pracy na oddziale dziennym uzależnień z ciężkimi przypadkami uzależnień (również tych z zagrożeniami życia), gdzie zawsze śpieszyłam na ratunek zdrowia i życia moich pacjentów. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień i magistrem pedagogiki w zakresie pracy socjalnej. Posiadam doświadczenie (kilkuletnie) w pracy terapeutycznej na Dziennym Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu, gdzie pracowałam z osobami uzależnionymi od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu. Ukończyłam Studium Terapii Uzależnień rekomendowane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz kierunek studiów magisterskich: pedagogika w zakresie pracy socjalnej. Posiadam doświadczenie i sukcesy w pracy terapeutycznej z najcięższymi przypadkami uzależnień (osoby bezdomne uzależnione). W latach 2014 – 2018 pracowałam jako psychoterapeuta uzależnień (od 2015 roku również jako kierownik oddziału dziennego) na Dziennym Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu oraz w poradni uzależnienia w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia. W poradni uzależnienia prowadziłam grupy popołudniowe: grupę tożsamości osoby uzależnionej, grupę wstępną dla kobiet współuzależnionych oraz grupę zapobiegania nawrotom picia i brania. W latach 1999 – 2011 jako pracownik naukowy pisząc rozprawę doktorską i publikując, artykuły naukowe, zajmowałam się problematyką uzależnień i profilaktyki uzależnień.
Ukończone szkolenia:
tel. +48 791 843 134
marta.kedzierska@pozbierajmysli.pl
Prowadzę psychoterapię indywidualną dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuję również z małżeństwami i parami.
Pomagam osobom doświadczającym kryzysów życiowych i rozwojowych. Zajmuję się osobami cierpiącymi na zaburzenia nastroju, doświadczającymi lęku i niepewności, a także nie radzącymi sobie ze złością. Diagnozuję i wspomagam terapeutycznie osoby doświadczające trudności z zakresu ADHD i spektrum autyzmu.
Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbyłam całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii w nurcie integracyjnym (systemowo-ericksonowskim). Ukończyłam również całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży. Posiadam uprawnienia do prowadzenia terapii dialektyczno-behawioralnej oraz jestem praktykiem metody Kids’ Skills. Ukończyłam kurs przygotowujący do prowadzenia terapii małżeństw i par.
+48 784 196 990
maria.szymiec@pozbierajmysli.pl
Psycholog, psychotraumatolog, dyplomowana psychoterapeutka tańcem i ruchem DMT (Dance Movement Therapy), w trakcie kursu z Analizy Ruchu wg Kestenberg (Kestenberg Movement Profile), terapeutka Kids’ Skills, dyplomowana trenerka warsztatów i szkoleń.
Oferuję psychoterapię indywidualną
Pracuję z dziećmi i ich rodzicami, młodzieżą i dorosłymi, którzy:
Prowadzę pomoc psychologiczną i konsultacje dla rodzin adopcyjnych i zastępczych. Współpracuję w tym obszarze również z Fundacją Dziecko w Centrum oraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
W pracy z traumą wykorzystuję techniki i procedury rekomendowane dla takich zaburzeń (kończyłam kierunek Psychotraumatologia na SWPS), takie jak Procedura Przetwarzania Poznawczego, Procedura Przedłużonej Ekspozycji, Eklektyczna i Narracyjna Terapia Traumy. W swojej pracy w tym obszarze przykładam również wagę do aspektu ruchu i ciała.
Prowadzę warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, warsztaty dla osób dotkniętych traumą, jak również zajęcia w nurcie psychoterapii tańcem i ruchem.
Z radością angażuję się w pomoc i w pracę terapeutyczną opartą na pracy z ciałem, ruchem. Metody te są omawiane i dobierane indywidualnie wspólnie z klientem, w zależności od jego gotowości i chęci.
Ciało i ruch są dla mnie naturalną formą ekspresji emocji, przeżyć, doświadczeń, marzeń. W ruchu i ciele budujemy swoje relacje, to tutaj również odbijają swoje piętno nasze doświadczenia, te wspaniałe i te trudne, czasem traumatyczne. Jest to dla mnie obszar, w którym można doświadczać zmiany, która przekłada się na nasze codzienne życie. Rozumienie swojego ruchu, stylów reakcji, dawanie przestrzeni dla ekspresji ruchowej, są w moim rozumieniu dopełnieniem werbalnej pracy psychoterapeutycznej i w taki sposób z tego narzędzia korzystam.
Cenne i kluczowe jest dla mnie „ucieleśnianie” werbalnej pracy oraz werbalizowanie i rozmawianie o ruchu i ciele.
W pracy bardzo ważna jest dla mnie bezpieczna relacja, jaką może zbudować terapeuta i klient, oraz całościowe, holistyczne podejście do człowieka: praca zarówno z ciałem, emocjami, jak i umysłem.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi poprzez pracę terapeutyczną z dziećmi, młodzieżą, oraz dorosłymi którzy doświadczali w swoim życiu porzucenia, przekraczania granic, traum rozwojowych.
Serdecznie zapraszam!
Anna Płachecka
Psycholog, Psychoterapeuta w trakcie szkolenia.
Jako psycholog pracuję od blisko szesnastu lat. Doświadczenie w pracy z młodzieżą oraz osobami dorosłymi zdobywałam pracując również jako pedagog, trener, doradca zawodowy.
W swojej praktyce zawodowej korzystam z podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach, terapii systemowej oraz dialogu motywującego. Ukończyłam na poziomie podstawowym kurs psychoterapii systemowej indywidualnej i rodzin przy Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej oraz kurs terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (poziom podstawowy i zaawansowany) Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach PSTTSR. Obecnie jestem w procesie certyfikacji a swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Oprócz tego stale podnoszę swoje kwalifikacje, wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych konferencjach, warsztatach i szkoleniach.
Przez ostatnich dziewięć lat pracowałam w jednej z poznańskich szkół średnich, gdzie udzielałam pomocy psychologicznej nastolatkom oraz ich rodzicom w zakresie rozwiązywania problemów szkolnych, osobistych i rodzinnych. Praca z młodymi, dorastającymi ludźmi daje mi wiele radości
i satysfakcji. Łatwo nawiązuję z nimi kontakt i odnajduję wspólny język. Rodzice są dla mnie partnerami w pracy wychowawczej, towarzyszę im w poszukiwaniu najlepszych dla nich rozwiązań i dróg rozwoju.
W pracy z drugim człowiekiem koncentruję się na jego zasobach, mocnych stronach i możliwościach. Wiem, że moi klienci je mają, a ja towarzyszę im w ich odkrywaniu i wprowadzaniu zmian w ich życiu. Wyznaję zasadę, że każdy z nas jest najlepszym ekspertem od samego siebie – nikt przecież nie zna nas tak dobrze, jak my sami.
Podczas indywidualnych spotkań zawsze dbam o warunki sprzyjające budowaniu relacji zaufania
i prowadzeniu rozmowy. Wiem jak trudno jest się czasem przełamać, ile odwagi potrzeba, aby opowiedzieć o swoich trudnościach i problemach, dlatego wsłuchuję się w swoich klientów
z akceptacją i zrozumieniem, bez oceniania, z zachowaniem pełnej dyskrecji. Te rozmowy i spotkania są przede wszystkim okazją do głębszego poznania siebie, spojrzenia z innej perspektywy na swoje życie, odkrywania własnych potencjałów i nowych możliwości.
Jeśli aktualnie zmagasz się z jakimś problemem, doświadczasz psychicznego bólu i cierpienia, odczuwasz lęk, niepokój, samotność, zmiany nastrojów, trudno Ci jest radzić sobie w relacjach międzyludzkich, czujesz się bezradny/a i bezwartościowy/a to zachęcam Cię do spotkania. To może być początek drogi wprowadzania zmian w Twoim życiu i poprawy jego jakości.
Prowadzę indywidualne konsultacje i terapię dla młodzieży, oraz osób dorosłych (również on-line). Oferuję profesjonalne wsparcie w zakresie radzenia sobie ze stresem, w problemach emocjonalnych
i lękowych, trudnościach w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji, budowaniu więzi, niskim poczuciem własnej wartości i brakiem akceptacji, trudnościach wychowawczych i kryzysach rozwojowych. Pracuję również z parami, które doświadczają różnych trudności i kryzysów w związku.
W pracy stosuję się do zasad Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa oraz Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty.
Aktualny cennik moich usług znajduje się tutaj:
https://www.znanylekarz.pl/anna-plachecka-3/psycholog/poznan
awianecka.dietetyk@outlook.com
Dietetyk kliniczny i sportowy, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Na co dzień współpracuje ze sportowcami różnych dyscyplin sportowych oraz pomaga w terapii chorób. Specjalizuje się w żywieniu w chorobach tarczycy, przewodu pokarmowego (SIBO, IMO, zespół jelita drażliwego), zaburzeniach metabolicznych (insulinooporność, cukrzyca typu 2) oraz w otyłości.