Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny oraz certyfikowany specjalista terapii uzależnień i współuzależnienia
Lekarz psychiatra
Pedagog resocjalizacyjny, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, profilaktyk
Specjalista Psychoterapii Uzależnień
Terapeuta holistyczny, specjalista ds. terapii schematów, pedagog, trener w zakresie psychoedukacji, coach kryzysowy, praktyk NVC
Psycholog, psychoterapeuta, terapeuta dziecięcy
Psycholog, psychotraumatolog, dyplomowana psychoterapeutka tańcem i ruchem DMT (Dance Movement Therapy), w trakcie kursu z Analizy Ruchu wg Kestenberg (Kestenberg Movement Profile), terapeutka Kids’ Skills, dyplomowana trenerka warsztatów i szkoleń.
Psycholog, Psychoterapeuta w trakcie szkolenia.
Dietetyk, pedagog zdrowia
Dietetyk kliniczny
Dietetyk kliniczny i sportowy
aleksandra.hofman@pozbierajmysli.pl
Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie oraz Szkoły Pyschoterapii Poznawczo – Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Stale biorę udział w konferencjach oraz szkoleniach rozwijających moje umiejętności zawodowe oraz specjalistyczną wiedzę. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Pracuję z dorosłymi osobami uzależnionymi od środków psychoaktywnych tj. alkohol, narkotyki, leki jak i z osobami uzależnionymi behawioralnie, osobami współuzależnionymi oraz z syndromem DDA.
Jako psychoterapeuta poznawczo-behawioralny zajmuję się również udzielaniem specjalistycznej pomocy psychologicznej osobom doświadczającym różnych trudności. Pomagam pacjentom radzić sobie ze stresem, życiowymi kryzysami, trudnościami z doświadczaniem nieprzyjemnych emocji. Pracuję nad odbudowywaniem asertywności, poczucia własnej wartości.
Oferuję pomoc w zakresie leczenia zaburzeń tj.:
Narzędzia terapeutyczne i wiedzę psychologiczną wykorzystuję również w pracy warsztatowej i szkoleniowej z firmami.
Doświadczenie kliniczne zdobywałam m.in. na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Szpitala HCP w Poznaniu, Poradni Leczenia Uzależnień, Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień czy Oddziale Całodobowym Psychiatrycznym w Szpitalu „Medison” w Koszalinie. Obecnie prowadzę samodzielną praktykę psychoterapeutyczną.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej im. Prof. Zdzisława Bizonia
Zależy mi na tym, aby Pacjenci w moim gabinecie czuli się bezpiecznie oraz komfortowo.
Zapraszam!
radoslaw.lepka@pozbierajmysli.pl
Lekarz, specjalista psychiatrii. Zajmuje się problemami zdrowia psychicznego, w szczególności zaburzeniami lękowymi oraz uzależnieniami od substancji chemicznych, jak i behawioralnymi.
Interesuje się także historią myśli ludzkiej oraz teoriami rzeczywistości.
Oferuje konsultacje psychiatryczne również w języku angielskim.
Absolwentka kierunku pedagogika resocjalizacyjna z kryminologią na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz Szkoły dla Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień Care w Broku, a także kierunku ze specjalizacją Hospitality Business Management na Uniwersytecie SheffieldHallam w Wielkiej Brytanii, pracuje także w języku angielskim. Odbyła wiele szkoleń poprzez Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień w Poznaniu, między innymi technika pracy narzędziem EMDR (Eye Movement Desentization and Reprocessing) jak i technika pracy wokół problemów emocjonalnych metodą w podejściu EFT (Emotional Focused Therapy). Ukończyła także szkolenie terapeutyczne dla osób mających problem z pornografią i kompulsywną seksualnością oraz zjawiskiem chemsexu w społeczności MSM. Certyfikowany realizator Programu Ograniczania Picia. Certyfikowany realizator programów profilaktyki uniwersalnej „Unplugged” oraz profilaktyki wskazującej „Fred goes Net” dla młodzieży.
Pracuję głównie z:
Pracuję w podejściu redukcji szkód i narzędziem dialogu motywującego. Bez względu na wybór celu terapii – czy będzie to abstynencja, czy kontrolowanie używania substancji, liczy się dla mnie przede wszystkim poprawa jakości życia pacjenta. Każda osoba jest traktowana indywidualnie, wspólnie ustalamy program i cel terapii skupiając się na potrzebach pacjenta, biorąc pod uwagę różnorodność i unikatowość doświadczeń ludzkich. Ważne jest dla mnie w pracy z drugim człowiekiem jest tworzenie relacji terapeutycznej w oparciu o szacunek i bezpieczeństwo. Towarzyszę pacjentom w ich trudnościach i cierpieniu z troską i empatycznym wsparciem. Wierzę, że każdy posiada zdolności i zasoby do samorozwoju, swoim wsparciem i motywacją próbuję je wzmocnić.” Próbuję widzieć świat, takim, jaki widzi go pacjent” (I. Yalom) i mu w nim towarzyszyć.
+48 886 727 977
malgorzata.tomaszewska@pozbierajmysli.pl
Jestem osobą z „sercem na dłoni” – oddaną swoim pacjentom, życzliwą i kompetentną, nie oceniam. Prowadzę zarówno psychoterapię indywidualną, jak i grupową, tradycyjnie „twarzą w twarz”, jak i on-line. Przyjmuję pacjentów również w weekendy (soboty). Specjalizuję się w psychoterapii pacjentów uzależnionych od alkoholu, leków, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, w uzależnieniu od czynności (uzależnienie od hazardu, Internetu, gier, telefonu, komputera, zakupoholizmu), w profilaktyce uzależnień (czyli zapobieganiu uzależnieniom) oraz w psychoterapii DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików) i osób współuzależnionych.
Znam smak ciężkiej pracy na oddziale dziennym uzależnień z ciężkimi przypadkami uzależnień (również tych z zagrożeniami życia), gdzie zawsze śpieszyłam na ratunek zdrowia i życia moich pacjentów. Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień i magistrem pedagogiki w zakresie pracy socjalnej. Posiadam doświadczenie (kilkuletnie) w pracy terapeutycznej na Dziennym Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu, gdzie pracowałam z osobami uzależnionymi od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu. Ukończyłam Studium Terapii Uzależnień rekomendowane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz kierunek studiów magisterskich: pedagogika w zakresie pracy socjalnej. Posiadam doświadczenie i sukcesy w pracy terapeutycznej z najcięższymi przypadkami uzależnień (osoby bezdomne uzależnione). W latach 2014 – 2018 pracowałam jako psychoterapeuta uzależnień (od 2015 roku również jako kierownik oddziału dziennego) na Dziennym Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu oraz w poradni uzależnienia w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia. W poradni uzależnienia prowadziłam grupy popołudniowe: grupę tożsamości osoby uzależnionej, grupę wstępną dla kobiet współuzależnionych oraz grupę zapobiegania nawrotom picia i brania. W latach 1999 – 2011 jako pracownik naukowy pisząc rozprawę doktorską i publikując, artykuły naukowe, zajmowałam się problematyką uzależnień i profilaktyki uzależnień.
Ukończone szkolenia:
Eliza.borowiak@pozbierajmysli.pl
„To co nieświadome jest uparte,
Powtarza się i potrafi wyważyć drzwi,
Żeby zostało usłyszane” Annie Rogers
Pomagam wyjść POZA – to co trudne, uwikłane, bolesne, nieuświadomione, co trzyma nas w niemocy. Sama doświadczyłam wewnętrznej transformacji przekonując się, że najlepsze efekty przynosi połączenie pracy na 3 poziomach – mentalnym, duchowymi fizycznym.
Pracę terapeutyczną kierunkuję w stronę uwolnienia blokad ZMIANY – zranień z przeszłości, negatywnych wzorców myślenia, transformacji przekonań i nieadaptacyjnych schematów oraz odbudowania wewnętrznej równowagi, mocy i sprawczości. Czerpię z różnych metod holistycznego podejścia do człowieka, inspiruje mnie traumatologia i psychobiologia.
Zapraszam do współpracy terapeutycznej w szczególności osoby, które:
Dlaczego możesz mi zaufać:
Posiadam certyfikat w zakresie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach TSR uzyskany w International Alliance of Solution Focused Teaching Institutes, ukończyłam szkolenie z terapii schematów, komunikacji NVC, dialogu motywującego w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego oraz Akademię Trenera w Collegium Da Vinci i Akademię Coachingu Kryzysowego. Ponadto:
Formy wsparcia:
I sesje terapeutyczne
II warsztaty rozwojowe w poradni (małe grupy do 8 osób)
Jeśli jesteś gotowa/gotowy na holistyczną podroż prowadzącą do zmiany swojego życia zapraszam serdecznie!
Zapraszam serdecznie,
Eliza Borowiak
tel. +48 791 843 134
marta.kedzierska@pozbierajmysli.pl
Prowadzę psychoterapię indywidualną dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Pracuję również z małżeństwami i parami.
Pomagam osobom doświadczającym kryzysów życiowych i rozwojowych. Zajmuję się osobami cierpiącymi na zaburzenia nastroju, doświadczającymi lęku i niepewności, a także nie radzącymi sobie ze złością. Diagnozuję i wspomagam terapeutycznie osoby doświadczające trudności z zakresu ADHD i spektrum autyzmu.
Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbyłam całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii w nurcie integracyjnym (systemowo-ericksonowskim). Ukończyłam również całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży. Posiadam uprawnienia do prowadzenia terapii dialektyczno-behawioralnej oraz jestem praktykiem metody Kids’ Skills. Ukończyłam kurs przygotowujący do prowadzenia terapii małżeństw i par.
+48 784 196 990
maria.szymiec@pozbierajmysli.pl
Psycholog, psychotraumatolog, dyplomowana psychoterapeutka tańcem i ruchem DMT (Dance Movement Therapy), w trakcie kursu z Analizy Ruchu wg Kestenberg (Kestenberg Movement Profile), terapeutka Kids’ Skills, dyplomowana trenerka warsztatów i szkoleń.
Oferuję psychoterapię indywidualną
Pracuję z dziećmi i ich rodzicami, młodzieżą i dorosłymi, którzy:
Prowadzę pomoc psychologiczną i konsultacje dla rodzin adopcyjnych i zastępczych. Współpracuję w tym obszarze również z Fundacją Dziecko w Centrum oraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
W pracy z traumą wykorzystuję techniki i procedury rekomendowane dla takich zaburzeń (kończyłam kierunek Psychotraumatologia na SWPS), takie jak Procedura Przetwarzania Poznawczego, Procedura Przedłużonej Ekspozycji, Eklektyczna i Narracyjna Terapia Traumy. W swojej pracy w tym obszarze przykładam również wagę do aspektu ruchu i ciała.
Prowadzę warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, warsztaty dla osób dotkniętych traumą, jak również zajęcia w nurcie psychoterapii tańcem i ruchem.
Z radością angażuję się w pomoc i w pracę terapeutyczną opartą na pracy z ciałem, ruchem. Metody te są omawiane i dobierane indywidualnie wspólnie z klientem, w zależności od jego gotowości i chęci.
Ciało i ruch są dla mnie naturalną formą ekspresji emocji, przeżyć, doświadczeń, marzeń. W ruchu i ciele budujemy swoje relacje, to tutaj również odbijają swoje piętno nasze doświadczenia, te wspaniałe i te trudne, czasem traumatyczne. Jest to dla mnie obszar, w którym można doświadczać zmiany, która przekłada się na nasze codzienne życie. Rozumienie swojego ruchu, stylów reakcji, dawanie przestrzeni dla ekspresji ruchowej, są w moim rozumieniu dopełnieniem werbalnej pracy psychoterapeutycznej i w taki sposób z tego narzędzia korzystam.
Cenne i kluczowe jest dla mnie „ucieleśnianie” werbalnej pracy oraz werbalizowanie i rozmawianie o ruchu i ciele.
W pracy bardzo ważna jest dla mnie bezpieczna relacja, jaką może zbudować terapeuta i klient, oraz całościowe, holistyczne podejście do człowieka: praca zarówno z ciałem, emocjami, jak i umysłem.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi poprzez pracę terapeutyczną z dziećmi, młodzieżą, oraz dorosłymi którzy doświadczali w swoim życiu porzucenia, przekraczania granic, traum rozwojowych.
Serdecznie zapraszam!
Anna Płachecka
Psycholog, Psychoterapeuta w trakcie szkolenia.
Jako psycholog pracuję od blisko szesnastu lat. Doświadczenie w pracy z młodzieżą oraz osobami dorosłymi zdobywałam pracując również jako pedagog, trener, doradca zawodowy.
W swojej praktyce zawodowej korzystam z podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach, terapii systemowej oraz dialogu motywującego. Ukończyłam na poziomie podstawowym kurs psychoterapii systemowej indywidualnej i rodzin przy Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej oraz kurs terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (poziom podstawowy i zaawansowany) Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach PSTTSR. Obecnie jestem w procesie certyfikacji a swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Oprócz tego stale podnoszę swoje kwalifikacje, wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych konferencjach, warsztatach i szkoleniach.
Przez ostatnich dziewięć lat pracowałam w jednej z poznańskich szkół średnich, gdzie udzielałam pomocy psychologicznej nastolatkom oraz ich rodzicom w zakresie rozwiązywania problemów szkolnych, osobistych i rodzinnych. Praca z młodymi, dorastającymi ludźmi daje mi wiele radości
i satysfakcji. Łatwo nawiązuję z nimi kontakt i odnajduję wspólny język. Rodzice są dla mnie partnerami w pracy wychowawczej, towarzyszę im w poszukiwaniu najlepszych dla nich rozwiązań i dróg rozwoju.
W pracy z drugim człowiekiem koncentruję się na jego zasobach, mocnych stronach i możliwościach. Wiem, że moi klienci je mają, a ja towarzyszę im w ich odkrywaniu i wprowadzaniu zmian w ich życiu. Wyznaję zasadę, że każdy z nas jest najlepszym ekspertem od samego siebie – nikt przecież nie zna nas tak dobrze, jak my sami.
Podczas indywidualnych spotkań zawsze dbam o warunki sprzyjające budowaniu relacji zaufania
i prowadzeniu rozmowy. Wiem jak trudno jest się czasem przełamać, ile odwagi potrzeba, aby opowiedzieć o swoich trudnościach i problemach, dlatego wsłuchuję się w swoich klientów
z akceptacją i zrozumieniem, bez oceniania, z zachowaniem pełnej dyskrecji. Te rozmowy i spotkania są przede wszystkim okazją do głębszego poznania siebie, spojrzenia z innej perspektywy na swoje życie, odkrywania własnych potencjałów i nowych możliwości.
Jeśli aktualnie zmagasz się z jakimś problemem, doświadczasz psychicznego bólu i cierpienia, odczuwasz lęk, niepokój, samotność, zmiany nastrojów, trudno Ci jest radzić sobie w relacjach międzyludzkich, czujesz się bezradny/a i bezwartościowy/a to zachęcam Cię do spotkania. To może być początek drogi wprowadzania zmian w Twoim życiu i poprawy jego jakości.
Prowadzę indywidualne konsultacje i terapię dla młodzieży, oraz osób dorosłych (również on-line). Oferuję profesjonalne wsparcie w zakresie radzenia sobie ze stresem, w problemach emocjonalnych
i lękowych, trudnościach w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji, budowaniu więzi, niskim poczuciem własnej wartości i brakiem akceptacji, trudnościach wychowawczych i kryzysach rozwojowych. Pracuję również z parami, które doświadczają różnych trudności i kryzysów w związku.
W pracy stosuję się do zasad Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa oraz Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty.
Aktualny cennik moich usług znajduje się tutaj:
https://www.znanylekarz.pl/anna-plachecka-3/psycholog/poznan
tel. +48 573 155 824
agnieszka.pompecka@pozbierajmysli.pl
Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu z zakresu dietetyki oraz studiów magisterskich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie pedagogiki zdrowia. Od ponad trzech lat pracuję w poradni Mój dietetyk jako dietetyk. Cały czas zgłębiam swoją wiedzę w licznych kursach, szkoleniach i na konferencjach (m.in.):
Mam doświadczenie w pracy z osobami:
Współpracuję z Poznańskim Oddziałem Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Jestem autorką artykułów o tematyce żywieniowej dostępnym między innymi na stronie dietetyk.pl.
Mam doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, prelekcji i wystąpień konferencyjnych.
Do każdego staram się podchodzić kompleksowo, analizując wszystkie czynniki wpływające na sposób odżywiania. Zawsze szukam indywidualnych rozwiązań, które będą drogą do lepszego samopoczucia.
Jestem absolwentką kierunku dietetyka na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Ukończyłam także studia podyplomowe na kierunku przygotowanie pedagogiczne w zawodach medycznych oraz na kierunku zarządzanie jakością i bezpieczeństwem żywności.
Zanim rozpoczęłam pracę w Poradni Mój Dietetyk w Poznaniu, byłam dietetykiem w klinikach uzdrowiskowych oraz w szpitalu. Pracuję zarówno z dziećmi, jak i osobami dorosłymi. Zakres mojej praktyki zawodowej to m.in.:
W pracy dbam o indywidualne, holistyczne podejście, uwzględniając wszystkie potrzeby moich podopiecznych. Lubię dzielić się wiedzą, którą chętnie poszerzam. Mam doświadczenie w prowadzeniu warsztatów oraz prelekcji. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia (m.in. SOIT organizowane przez Fundację Insulinooporność, Szkolenie „Żywienie pacjentów po operacjach bariatrycznych”, Szkolenie „Hormonoterapia raka piersi-znaczenie prawidłowego odżywiania”).
Ogromną satysfakcję czerpię z każdego sukcesu moich podopiecznych, który zbliża ich do osiągnięcia zamierzonego celu.
awianecka.dietetyk@outlook.com
Dietetyk kliniczny i sportowy, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Na co dzień współpracuje ze sportowcami różnych dyscyplin sportowych oraz pomaga w terapii chorób. Specjalizuje się w żywieniu w chorobach tarczycy, przewodu pokarmowego (SIBO, IMO, zespół jelita drażliwego), zaburzeniach metabolicznych (insulinooporność, cukrzyca typu 2) oraz w otyłości.